Orientační nabídka


International


Mohlo by vás zajímat

  • Město Znojmo na YouTube
  • Město Znojmo na Facebooku

Vyhledávání

 

 

Cesta: Titulní stránka

 

PODROBNÝ PROGRAM

 

 
 

Program – Znojemské historické vinobraní 2011

 

 

            (1) MASARYKOVO NÁMĚSTÍ (HLAVNÍ TRIBUNA)

 

            pátek 9. září – moderuje Petr Rychlý

14.00    Zahájení Znojemského historického vinobraní 2011

15.00    Hradišťan – moravská cimbálová kapela

16.00    Docuku – folklorbeatová skupina

17.15    Javory beat – koncert Hany a Petra Ulrychových

18.30    Laura a její tygři – funk-pop-rocková kapela

19.45    BraAgas – world music a středověká hudba

20.30    Příchod krále Jana Lucemburského s průvodem

21.15    Kollerband – česká rocková kapela

 

            sobota 10. září – moderuje Martin Dejdar

14.00    Příchod krále Jana Lucemburského s průvodem

15.15    No Name – slovenská pop-rocková kapela

16.45    Markéta Konvičková – držitelka Českého slavíka, objev roku 2010

18.30    B Side Band – brněnský big band s hosty Matějem Ruppertem, Terezou Černochovou a  

            Romanem Dragounem

20.00    Aneta Langerová – hvězda naší pop music

21.15    Buty – populární ostravská skupina

22.15    Ohňostroj

 

            (2) HORNÍ NÁMĚSTÍ

 

            pátek 9. září

14.00    Góthien – středověká hudba

15.15    Dyjavánek – folklorní soubor

16.30    Krless – středověká světská hudba z hospod a hostin

17.45    Lucrezia Borgia – středověká hudba

18.45    Bezobratři – lidové písně

20.15 – 21.00 BS-2 – progresivní znojemská kapela hrající pop-punk

 

            sobota 10. září

10.15    Řemdih – historická hudba

11.40    Cimbálová muzika Antonína Stehlíka

12.45    Quanti Minoris – historizující folkrock s keltskými kořeny

14.15    Kyjovánek – dětský folklorní soubor

15.15    Vyhlášení výsledků IX. ročníku soutěže „Produkt roku s RECEPTÁŘEM“ 

16.00    Cimbálová muzika Antonína Stehlíka

17.20    Gentle Irony Trio – originální popjazz

18.15    Jazoo – jazzová kapela

19.30    Holba – středověká hudba z lidového prostředí

 

            (3) VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ

 

            pátek 9. září

14.45    Cirkus LeGrando se představuje

15.30    Divadlo Facka – Narozeninová pohotovost

16.15    Bubenická show

17.00    Divadlo Facka – Narozeninová pohotovost

 

            sobota 10. září

11.00    Martin Hak – vypravěč příběhů: Chlap a kohout

12.30    Bubenická show

13.45    KočéBR – Tele (na motivy masopustní hry Hanse Sachse)

15.15    KočéBR – Kytice (na motivy sbírky balad Karla Jaromíra Erbena)

16.40    Martin Hak – vypravěč příběhů: Dvakrát o víně

18.00    Krumlovští Pištci – flétnový soubor

19.15    Góthien – středověká hudba

 

            (4) SLEPIČÍ TRH

 

            pátek 9. září

14.00    Bubenická jednotka Český Krumlov

14.30    Divadlo Facka – improvizace na chůdách

15.00    SHT Kancioneta Tábor – historické tance

15.30    Kejklíř Pupa – žonglér a všeuměl žongluje vším možným i nemožným

16.00    Duo Karson – orientální umění fakírské i taneční

16.30    SHT Calyculus – gotické tance z hradu i podhradí

17.00    Komedianti na káře: Kdo z koho? – žonglérské představení

17.30    SHŠ Rival Písek – šermířské umění i divadlo v jednom

18.00    SHT Alla Danza – lidové tance z období gotiky

 

            sobota 10. září

10.00    Bubenická jednotka Český Krumlov

10.30    El Raks Sá-el – sličné břišní tanečnice

11.00    Góthien – středověká hudba z Plzně

11.30    In Flamenus – taneční vystoupení s biči

12.00    SHT Calyculus – tance středověku

16.00    Duo Karson – představení s orientální tanečnicí, fakírem i hady

16.30    SHT Kancioneta Tábor – historické tance

17.00    Řemdih – středověká hudba

17.30    SHT Alla Danza – tance období středověku a raného novověku

18.00    SHŠ Rival Písek – šermířské umění i divadlo v jednom

18.30    Kejklíř Pupa – žonglér a všeuměl žongluje vším možným i nemožným

19.00    SHT Kancioneta – historické tance

20.00    SHŠ Garde – bubny a šermířské ukázky

 

            (5) ULICE PŘEMYSLOVCŮ (PROGRAM PRO DĚTI)

 

            pátek 9. září

13.00–18.00      Al Rašíd – komedianti, historické zábavné atrakce

13.00–19.30      „KOMEDIANTI“ – umělecká společnost

13.00    orchestr Péro za kloboukem

13.30    kejklíř Vojta Vrtek

14.00    Teátr Víti Marčíka: Sněhurka – pohádka pro děti

15.30    žonglérská dílna Vojty Vrtka

17.00    vystoupení akrobatky Kiki na volném laně

17.15    Teátr Víti Marčíka: Šípková Růženka – pohádka pro děti

18.30    orchestr Péro za kloboukem – koncert

 

            sobota 10. září

10.00–18.00      Al Rašíd – komedianti, historické zábavné atrakce

10.00–18.00      Cirkus LeGrando – výuka cirkusových umění pro děti

11.00    Studio dell’arte České Budějovice: „Dlouhý, Široký a Bystrozraký“

12.00    Kejklíř Pupa – žonglér a všeuměl žongluje vším možným i nemožným

13.30    Studio dell’arte České Budějovice: Popelka

16.00    Studio dell’arte České Budějovice: Zlatovláska

17.00    Divadlo Facka – pásmo interaktivních pohádek

19.00    Studio dell’arte České Budějovice: Romeo a Julie aneb Kašpárek v Londýně

 

            (6) MIKULÁŠSKÉ NÁMĚSTÍ

 

            pátek 9. září

14.00    SHŠ Garde – bubenické a šermířské ukázky

14.10    Krless – středověká světská hudba z hospod a hostin

14.30    Středověké orientální tržiště – kapela Krless a orientální břišní tanečnice In Flamenus, El Raks Sá-el

15.00    SHŠ Innominatus Znojmo – historické rytířské souboje

15.30    Komedianti na káře: Kdo z koho? – žonglérské představení

16.00    Góthien – středověká hudba

16.30    SHŠ Grál Brno – Šermířská škola – souboje mnoha zbraní

17.00    Holba – evropská středověká hudba z lidového prostředí

17.30    Kejklíř Pupa – žonglér a všeuměl žongluje vším možným i nemožným

18.00    Řemdih – středověká hudba

 

            sobota 10. září

10.00    SHŠ Rival Písek – zahájení dne

10.10    Krumlovští pištci – flétnový soubor

10.30    SHŠ Rival Písek – šermířské umění i divadlo v jednom

11.15    Divadlo Facka – pásmo interaktivních pohádek

11.45    SHŠ Innominatus Znojmo – historické rytířské souboje

12.15    Řemdih – středověká hudba

16.00    Holba – evropská středověká hudba z lidového prostředí

16.30    Kejklíř Pupa – žonglér a všeuměl žongluje vším možným i nemožným

17.00    Góthien – středověká hudba

17.30    SHŠ Grál Brno: Turnaj o ruku princezny – rytířský souboj různými zbraněmi s nečekaným koncem

18.15    Bubenická jednotka Český Krumlov

18.45    Divadlo Facka – improvizace na chůdách

19.15    SHŠ Páni z Kolína – hudební vystoupení dívek ze skupiny historického šermu

19.45    SHŠ Innominatus Znojmo – vystoupení fakíra Valdy

 

            (7) KOLBIŠTĚ (HORNÍ PARK)

 

            pátek 9. září

14.00    SHŠ Grál Brno – bubenické a šermířské ukázky

14.45    Duo Karson – orientální umění fakírské i taneční

15.15    SHT Alla Danza – škola historických tanců

16.00    A.R.G.O.: Rytířský turnaj – na motivy středověké legendy o dělení „Růží“

 

            sobota 10. září

10.00    Kejklíř Pupa – žonglér a všeuměl žongluje vším možným i nemožným

10.30    SHT Alla Danza – tance z období středověku a raného novověku

10.50    Duo Karson – vystoupení orientální tanečnice, fakíra i s hady

11.15    SHŠ Grál Brno: Turnajíček – vystoupení zejména pro děti

11.30    SHT Kancioneta – lidové historické tance a jejich výuka

11.50    Holba – středověká evropská hudba z lidového prostředí

15.30    A.R.G.O.: Rytířský turnaj – na motivy středověké legendy o dělení „Růží“

18.30    SHŠ Argentis o:s: Ostrava – Povídky z podhradí

19.00    In Flamenus a El Raks Sá-el – fakír a břišní tanečnice s hady

20.00    SHT Calyculus – tance středověku

20.30    Bubenická jednotka Český Krumlov

21.00    Večerní představení s ohněm – společné vystoupení všech účinkujících

 

            (8) RYTÍŘSKÉ LEŽENÍ (HORNÍ PARK)

 

            pátek 9. září

14.00–18.00      A.R.G.O. a Antonín Plamínek Pazdera – hry pro odrostlejší děti a dospělé

14.00–18.00      SHŠ Markýz ze Strakonic – ukázky středověkých mučidel a výkonů trestů

 

            sobota 10. září

10.00–18.00      SHŠ Garde – historická střelnice

 

            (9) ZNOJEMSKÝ HRAD, U ROTUNDY SV. KATEŘINY

 

            pátek 9. září, 14.00–19.00 a sobota 10. září, 12.00–19.00

Ochutnávka vín VOC Znojmo - sdružení 15 nejvýznamnějších vinařství ze znojemské vinařské podoblasti představí na Znojemském hradě ta nejlepší vína nesoucí označení VOC prvního apelačního systému v České republice.

 

           

Doprovodný program

 

 

            ZNOJEMSKÁ BESEDA, MASARYKOVO NÁM. 22

 

            pátek 9. září, 12.00–20.00 a sobota 10. září, 09.00–20.00

 

VII. ročník výstavy Vítejte v Podyjí - představení a prezentace pobytů a služeb v turistické destinaci Podyjí. Slavnostní vernisáž výstavy v pátek 9. září ve 13.30.

 

           

VINNÉ SKLEPY LECHOVICE

 

            pátek 9. září a sobota 10. září

 

10.00–23.00      Dům umění, Masarykovo nám. – tradiční ochutnávka přívlastkových vín, příjemné posezení v atriu

11.00–23.00      Jihomoravské muzeum, ul. Přemyslovců – tradiční ochutnávka přívlastkových vín v unikátních prostorách gotické chodby a Rajské zahrady

11.00–23.00      Vinotéka ART, Dolní Česká – prodej lechovického burčáku, prodej lahvových vín

11.00–23.00      Café muzeum, nádvoří JM muzea, ul. Přemyslovců – lechovický burčák, speciality na grilu, živá hudba: Paroháči, příjemné posezení na nádvoří

 

 

            ZNOVÍN ZNOJMO, A. S. SE SÍDLEM V ŠATOVĚ

 

            pátek 9. září

14.00–20.00      Loucký klášter – mazhaus „Kladivo“ – posezení a prodej sudových vín a burčáku

14.00–20.00      Štukové sály Louckého kláštera – ochutnávka ročníkových vín, prodej celého sortimentu lahvových vín v prodejně

14.00    Mázhauz ve firemní prodejně na Horní České – prodej burčáku a jakostních vín

14.00–20.00      Státní archiv Znojmo, Divišovo nám. – naučná ochutnávka a prodej vín

12.00–22.00      Moravský sklípek v Šatově – naučná ochutnávka a prodej vín

 

            sobota 10. září

10.00–20.00      Loucký klášter – mazhaus „Kladivo“ – posezení a prodej sudových vín a burčáku

10.00–20.00      Štukové sály Louckého kláštera – ochutnávka ročníkových vín, prodej celého sortimentu lahvových vín v prodejně

10.00    Mázhauz ve firemní prodejně na Horní České – prodej burčáku a jakostních vín

10.00–20.00      Státní archiv Znojmo, Divišovo nám. – naučná ochutnávka a prodej vín

12.00–22.00      Moravský sklípek v Šatově – naučná ochutnávka a prodej vín

 

           

 

VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC

 

            pátek 9. září, od 15.00 a sobota 10. září, od 10.00

Mázhauz "U císaře Zikmunda", Horní Náměstí 138/5 – degustace jakostních a přívlastkových vín, vepřové speciality i burčák. Vše za doprovodu cimbálové muziky.

 

 

            VINICE HNANICE

 

            pátek 9. září, od 14.00 a sobota 10. září, od 10.00

Mázhauz "U Mikuláše z Hnanic", Obroková 7 – skvělá vína, burčák i občerstvení. K poslechu i tanci bude hrát odpoledne a navečer cimbálová muzika.

 

 

            VINAŘSTVÍ LAHOFER

 

            pátek 9. září, od 15.00 a sobota 10. září, od 11.00

Mázhaus LAHOFER, Veselá 13 - degustace vín Vinařství LAHOFER, prodej burčáku, občerstvení v hotelové restauraci

 

            MÁZHAUS U ZNOJEMSKÝCH VINAŘŮ

 

            pátek 9. září, od 15.00 a sobota 10. září, od 10.00

Mázhaus u Znojemských vinařů, Obroková 12 - degustace vín z produkce pěti znojemských vinařství: Vinařství LAHOFER, Vinařství Kořínek, Dobrá Vinice, VÍNO HORT a Vinařství Rodiny Špalkovy

 

 

            KOSTEL SV. MIKULÁŠE, MIKULÁŠSKÉ NÁM.

 

            pátek 9. září

17.00    Bohoslužba

23.30    Večerní modlitba

 

            sobota 10. září

12.00    Děkovná bohoslužba

17.00    Slavnostní koncert - Znojemský komorní orchestr a sólisté

23.30    Večerní modlitba

 

 

            KOSTEL SV. MICHALA, JEZUITSKÉ NÁM.

 

            pátek 9. září a sobota 10. září

17.00    Výklad o historii kostela – Milan Šoba

22.00    Koncert vokální skupiny Mosty

 

 

            NORDIC WALKING

 

            sobota 10. září

09.00    Ochutnávka Nordic Walking - centrum Stará Vodárna (ulice U Obří hlavy)

10.00    Procházka s instruktory

 

            VODOJEM VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, NÁM. REPUBLIKY

 

            sobota 10. září

12.00–17.00      Jak dobře znáte vodu, kterou pijete? Netradiční ochutnávka...

 

 

Historický průvod

 

Historický průvod krále Jana s chotí a dvořany se bude ubírat touto trasou: ul. Pražská, nám. Svobody, ul. Velká Michalská, Divišovo nám., Horní nám., u České pošty (pod parkovištěm) doprava směrem na Václavské náměstí, ul. Přemyslovců, ul. Františkánská, Mikulášské nám., ul. Velká Mikulášská a Masarykovo nám., kde proběhne vystoupení dle scénáře zakladatele ZHV Františka Koukala. Po skončení programu se průvod Dolní Českou (u kostela sv. Kříže doprava), přes ul. Kovářská (za lékárnou doleva), odebere do hradebního příkopu v Horním parku, kde proběhne slavnostní zakončení.

 

Časový harmonogram historického průvodu:

pátek 9. 9.       

19.45 průvod vyráží z Pražské ulice

20.30 příchod na hlavní tribunu na Masarykově náměstí

 

sobota 10. 9.    

13.15 průvod vyráží z Pražské ulice

14.00 příchod na hlavní tribunu na Masarykově náměstí

 

 

Otevírání mázhauzů

 

Otevírání mázhauzů bude probíhat v pátek 9. 9. od 14.00 a v sobotu 10. 9. od 10.00 hodin. Slavnostně otvírat se budou všechny mázhauzy a šenky, které se o to přihlásí. Dva průvody - jeden s purkmistrem a jeden s písařem, s konšely, bubeníky, trubači a historickou hudbou budou číst a rozdávat pergameny s vypsanými zákony, dle kterých musí být mázhauzy provozovány.

 

 

Časy jsou orientační. Změna programu vyhrazena.

 
Zodpovídá: Svatava Hegarová Růžičková
Vytvořeno / změněno: 5.8.2011 / 5.8.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Rychlá nabídka


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém